Ohlédnutí za rokem 2016

Na počátku nového roku se sluší zhodnotit a ohlédnout se za rokem minulým . Pro klub plastikových modelářů v Broumově začala v lednu sezóna soutěží a výstav, kterou odstartovala soutěž s názvem Hradecký lev v Hradci Králové , kterou klub tradičně navštěvuje . S příchodem jara jsme v dubnu zavítali do Prostějova .Náš klub svojí účastí na modelářské soutěži pořádané klubem HKPM Prostějov opět potvrdil již tak nadstandartně výborné vztahy. Afterparty byla jako vždy vynikající a následující ráno kalné… . První polovinu roku pak zakončila květnová soutěž pořádaná partnerským klubem KPM Náchod . Memoriál Zdeňka Bořka konaný v Červeném Kostelci-Bohdašíně .Kolegům se akce vydařila a za nás zbývá doufat že tento rok budeme stejně úspěšní .

Koncem dubna proběhla v našem klubu změna vedení. Láďa Záliš se sám rozhodl ukončit svoji kariéru náčelníka z rodinných důvodů . Novým náčelníkem byl jednomyslně zvolen Honza Velich .

V květnu náš klub zorganizoval zájezd a exkurzi do vojenského technického muzea ve středočeských Lešanech nejen pro členy ale i pro ostaní zájemce o vojenskou historii .Autobus jsme naplnili do posledního místa .Zájezd byl zhodnocen velmi pozitivně a určitě máme vybráno spousty dalších míst která chceme navštívit .

Červen tradičně patří grilovaní .Opět jsme se sešli na ranči u Zálišů kde svoji životní pouť ukončil divočák grilovaný vcelku .Je to už vlastně tradice a pomáháme tím přírodě od přemnožení černé zvěře . A poděkování patří i pivovaru v Olivětíně .Bez nich by to nebylo ono .

Září s ním další kolo modelářských výstav z části konaných v zahraničí. První z těchto soutěží začala v polském městě Świdnica , po ní výstava pořádaná ve městě Łask nacházejícím se ve středním Polsku. V říjnu se v blízké Polici nad Metují konal první ročník soutěže ModelCup Police nad Metují, které se náš klub pomáhal organizovat . Na první ročník velmi slušná účast a celkově bych to hodnotil jako vydařenou akci .V listopadu náš klub vyslal svého zástupce do anglického Telfordu na soutěž která je neoficiálním mistrostvím světa. Ač bez cen přivezl cenné poznatky a zkušenosti. Z domácích soutěží se klub vydal na soutěž do České Třebové nazvané „Českotřebovský vehikl“ Opět výborná a pro nás již tradiční akce . Poslední měsíc roku prosinec znamenal i poslední soutěž modelářském kalendáři a to Žamberecký divočák opět navštívený v hojném počtu členy klubu KPM Broumov .Akce výborná .Skvělé zakončení modelářské soutěžní sezóny.
Pro klub samotný znamená prosinec každoročně pořádanou klubovou soutěž neboli „Vánočku“ provázenou výstavou modelů členů klubu a hodnocených drahými polovičkami modelářů KPM Broumov. Samozřejmě včetně pořádné vánoční párty s tradičním gulášem .Úplnou tečku za tímto rokem udělalo povánoční klubové setkání členů KPM Broumov v oblíbené restauraci La Sahula v Otovicích.

Zbývá mi jen dodat, že nejúspěšnějším členem klubu KPM Broumov za rok 2016 se stal Jiří Brůna se 6 prvními místy. Dalšími členy klubu kteří byli tento rok na soutěžích úspěšní jsou Ladislav Záliš, Jan Velich ,Roman Janďourek,Jiří Tetřev , Martin Ehl a moje maličkost .

Oto Meier